4 Sevimli İtalya Kasabası Orta Çağ kalıntıları, Rönesans’tan kalma büyüleyici eserler,mYakın Çağ mirasları, sırlar ve tarihi güzellikleri ile İtalya doğal kalmayı başarmış, hem romantik hem de sevimli şehirlerin içinde yer alıyor. Bu her yanı farklı güzelliklerle dolu şehrin birbirinden sevimli kasabalarını öğrenmek isterseniz yazımızın devamını okumanızı öneririz. 

Positano

Mağribi tarz ile donatılmış çok ünlü bir kasaba olan Positano, Sirenusa Adaları’na el sallayan yamaçlar üzerine kurulmuştur. Balıkçı kasabası olarak bilinmektedir. Geçmişte yaşamış uygarlıklardan Amalfi Cumhuriyeti'nin oldukça sık kullandığı bir liman olarak tanınmaktadır. Kasabanın üzerine kurulduğu küçük adacıklar mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

positano

Cinque Terre

Engebe dolu sahillerden oluşmuş bir doğa harikasıdır. La Spezia şehrinde yer almaktasır ve ismi ‘ 5 Toprak’ anlamına gelmektedir. Cinque Terre toplamda 5 köyden oluşmaktadır. Corniglia, Monterosso al Mare, Manarola, Vernazza ve Riomaggiore köylerin isimlerdiri. Köyler, sahiller ve etrafını çevreleyen tepeleri ile Cinque Terre UNESCO tarafından koruma altına alınmış nadir güzelliklerden biridir. 

cinque terre

Portofino

Genova şehrine dahil olan bir beldedir. Renkli evler ile çevrelenmiş küçük limanı ile gördüğünüz anda sizi kendine aşık edecek bu kasabadan ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz. Limana yakın bir yerlerde romantik dakikalar için gün batımını izleyebilirsiniz. 18. yüzyılda yapılmış olan mekik dantellerinin sizi cezbedeceğinden çok eminiz. Bu kasabadan La Piazzetta Meydanı’nı görmeden kesinlikle dönmemelisiniz. 

portofino

Umbria 

48 yılında verilen anayasa ile özerklik kazanmış 20 bölgeden biri Umbria kasabasıdır. Yarıma da olması ile ünlü olan ülkede sadece burada denize kıyı bulunmamaktadır. Toscana ve Lazio’nun arasında kalan kasaba tarım ve el sanatları ile adını duyurmuştur. Buğday tarlaları görmeniz gereken doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Buradan ayrılırken sevdiklerinize alacağınız seramik hediyeler eminiz onlarında çok hoşuna gidecek.Spoleto Katedrali ve Konsül Sarayını da görmeden dönmeyin.

umbria

İLGİLİ YAZILAR