Bayramda Yapılacak En Güzel Aktiviteler Ramazan Bayramı'nı sadece deniz, kum ve güneş üçlüsü ile tamamlamak istemiyorum diyorsanız sizin için şahane önerilerilerimiz var. Şehir dışına çıkın ya da İstanbul'da kalın farketmez, sizin için sıraladığımız önerilerimizden biri mutlaka size uyacak. 


Eğer adrenalin severseniz Fethiye’nin en yüksek noktası Babadağda’ki 3 pistten yamaç paraşütü ile atlayıp Ölüdeniz üzerinden süzülerek Belcekız plajına inebilirsiniz.

yamaç paraşütü

Kendinizi suyun içerisinde özgür hissetmek isterseniz en güzel aktivitelerden olan Kiteboard’ı tercih edebilirsiniz. Kiteboard için İstanbul’a yakın en uygun bölge Kilyos, eğer şehir dışında yapmak isterseniz Çeşme - Alaçatı en doğru adres olacaktır. 

kiteboard

Eğer gastronomi aşığıysanız ve Ramazan ayı sonrası en güzel aktivitenin bolca yemek yemek olacağını düşünüyorsanız Gaziantep sizin için en doğru rota olacak. Sakıp Usta’da beyran içmek, Orkide pastanesinde katmerli kahvaltı yapmak ve Koçak Baklava’nın harika fıstıklı baklavalarından denemek kalorisi ve keyfi bol aktiviteler olacak.

rize

Şehirden uzak bulutlara yakın bir doğa aktivitesi isterseniz Rize-Pokut yaylası sizin için biçilmiş kaftan. Neredeyse gökyüzüne uzansanız yıldızları tutacakmışsınız hissi yaratan bir manzara da kurduğunuz çadırlarda konaklamak ve tertemiz hava ile ciğerlerinize de bayram yaptırmak şahane olacak.

rize

İstanbul’da kalacaksanız tarihi Yarımadayı gezerek kendinizi kültürel bir aktivitenin içinde bulabilirsiniz. Tarihini biliyor dahi olsanız Sultanahmet ve Ayasofyayı tekrar gezmek, Sirkeci’de bir tur atmak ve gün sonunda vapurdan Yarımadayı seyretmek size kendinizi harika hissettirecek.

istanbul

Hız ve heyecan dolu bir aktivite arayışı içerisindeyseniz rotanızı Antalya - Toroslar’a çevirmenizi öneririz. Toroslar’da yapacağınız Jeep Safari ile harika zaman geçirecek, off-road sayesinde ise vücudunuzu adrenalin ile besleyeceksiniz. 

safari

Pedallara kuvvet demek ve bisiklet ile kalori yakacak bir aktivite isterseniz size İstanbul yakınları için Caddebostan ve Büyükada’yı, şehir dışına çıkacaksınız Muğla Gökova Köfrezi’ni öneririz.

bisiklet

İLGİLİ YAZILAR