En Güzel Ege İlçeleri Şehrin gürültüsü ve kalabalığı sizi yorduysa şahane bir fikrimiz var ; Ege ilçeleri. Yemyeşil doğası, denizleri ve kıyıları ile şehirlerden bıkan herkesi mutlu edecek yerleri sizler için sıraladık. 

İzmir - Seferihisar

Cittaslow tarafından belirlenen en sakin kentler arasında yer alan Seferihisar oldukça ünlü bir ilçemizdir. Doğası ve temiz havasını insanoğlunun kirletmeyi henüz başaramadığımız şehirde enerji depolayacağınızdan eminiz. 

izmir seferihisarFotoğraf Kaynak: seferihisar.neredekal.com

Muğla - Ortaca

Dünya’ya ün salmış olan Dalyan, Ortaca sınırları içerisinde bulunmaktadır. Doğanın, insanoğluna hediyelerinden olan Ortaca hem ekonomik anlamda ceplerinize hem de huzuru ile size iyi gelecek. 

Muğla - OrtacaFotoğraf Kaynak:webrehberi.net

Aydın - Yenipazar

Burada yediğiniz pideden sonra daha önce yediklerim neymiş demeniz çok normal. Tarihi ve doğal güzellikleri ile her şeyi bir arada barındıran bu yere tek kelimeyle bayılacaksınız. 

Aydın - Yenipazar
Fotoğraf Kaynak: neredekal.com

Aydın - Didim

Kuşadası ve Söke’ye olan yakın mesafesi ile kendi içinde huzuru yakınlarında ise eğlenceyi bulabileceğiniz yerlerden Didim. Denizinin temizliği ve efsane koyları ile kendinizi cennette hissetmeniz olası. Antik dönemden kalma tarihi mirası ile de sizleri büyüleyecek Didyma antik kentine mutlaka uğramalısınız. 

Aydın - DidimFotoğraf Kaynak: etstur.com

Muğla - Köyceğiz

Eğer ben sıcağı o kadar çok sevmem ancak denize de girmek isterim derseniz Köyceğiz sizin için biçilmiş kaftan. Her mevsim bolca yağmur alan ancak ılık denizi ile kemiklerinizi ısıtacak bu yerden hiç dönmek istemeyeceksiniz. 

Muğla - KöyceğizFotoğraf Kaynak: koycegiz.neredekal.com

İzmir - Karaburun

Çeşme’ye olan yakınlığı ancak oradan farklı olarak sakinliği ve bakirliği ile sizi büyüleyecek Karaburun müdavimi olacağınız bir ilçe olacak. Mimoza Köyü’ne uğramayı da kesinlikle unutmayın. 

İzmir - KaraburunFotoğraf Kaynak: ​karaburun.neredekal.com

İLGİLİ YAZILAR