En İyi Harita Uygulamaları

İşte karşınızda trafikten sıyrılmanızı sağlayacak harita uygulamaları. ''Ben orayı bilmiyorum nasıl geleceğim?'' diye başlayan ''Dur, konum atıyorum'' diye devam eden konuşmaların hepsinin sonu telefondaki harita uygulamalarına bağlıyor kendini. ''Kıpkırmızı şu an bekleyelim biraz trafik geçsin'' şeklinde de devam ediyor. Hemen hemen herkesin telefonunda bu uygulamalardan bir tanesi vardır. Ama yetmez biraz daha!

İşte o hayat kurtarıcı uygulamalar;

YANDEX.NAVİGASYON

yandex

Bu uygulama hayat kurtaran cinsten diyebiliriz. Neresi yeşil neresi kırmızı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ama önce size renklerden bahsedelim yeşil bir yer gördüğünüz zaman tam sırası! Basın gaza ve istediğiniz yere vaktinde gidin. Ama o renk kırmızıya dönüyorsa hatta bordo oluyorsa olduğunuz yerde kalın. Çünkü bu büyük bir tehlike olabilir. Trafik o kadar akmıyordur ki maalesef renkler bir anda bordoya döner. İster ev ister iş adresinizi veya herhangi bir yeri adres olarak kaydedebilir ve bu şekilde gideceğiniz yerin rotasını kolaylıkla oluşturabilir ve istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de sizi trafiksiz yollara yönlendirmesi. İyi ki varsın Yandex.navigasyon!
Ve o kutsal ses. ''Rota oluşturuldu!'' sen de iyi ki varsın rotayı oluşturan dış ses.

İBB CEP TRAFİK


Fotoğraf: www.istanbulajansi.ist

''Aç bakalım İBB Cep Trafiği nereden gideceğimize karar verelim'' uygulaması olan bu eşsiz uygulama gerçekten İstanbul trafiğinde olmazsa olmazlar arasında. Hani bazen öyle bir trafiğin içerisine girersiniz ve hayatı sorgularsınız ya işte tam o sırada çıkarın telefonu girin uygulamaya ''Kesin kaza oldu önde bu trafiğin başka açıklaması olamaz.'' geyiğine katlanmak zorunda kalmayın. Çünkü bu uygulama size yoldaki çalışmaları, kazaları ve problemleri gösteriyor sizde böylelikle doğru yolu seçebiliyorsunuz. Şaşmayın doğru yoldan. Yeşil yollar sizin.
Takın emniyet kemerlerinizi... Başlıyoruz!

GOOGLE MAPS

Bu uygulama biraz daha kendi halinde zararsız bir uygulama. Sadece yolu bulabilmenizi sağlıyor. Ne kadar zamanda gidebileceğinizi arabayla kaç dakika veya yürüyerek kaç dakika olacağını uygulama üzerinden görebiliyorsunuz. Uygulamayı telefonlara indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

APPLE MAPS

Google Maps uygulamasından sonra atağa geçen Apple Maps uygulaması yolu kolaylıkla bulabilmenizi sağlıyor. ''Rota oluşturuldu'' sesiyle başlayan yolculuğunuza sesli şekilde yol tarifiniz eşlik ediyor. ''150 metre sonra hafifçe sağa dönün, hedefe vardınız!'' Hedefe vardığınızdaki o tarif edilemez mutluluk her zaman hayatınızda olsun. Trafik bilgileri bu uygulama üzerinde yok ama uygulama başarılı ve çok hızlı çalışıyor.

Eğer İstanbul trafiğinden sıkıldıysanız bu uygulamaları indirmeniz faydalı olacaktır. Bu da işe yaramaz diyorsanız maalesef trafik bitmez. Siz dışarı çıkmayabilirsiniz. Ama trafik daimi...

İLGİLİ YAZILAR