Herkesin Tecrübe Etmesi Gereken Rüya Gibi Öneriler

Dünyayı dolaşıp bir maceradan diğerine atılmayı seviyorsanız, yapacağınız onlarca aktivite sizleri bekliyor. Trip Advisor'ın üyeleri arasında yaptığı bir araştırmayla belirlenen, herkesin denemesi gereken birbirinden muhteşem 7 seyahat önerisi...

1. Kuzey ışıklarını izleyin

kuzey ışıkları

Dünyadaki en muhteşem ışık şovunu yakından izlemek istemez misiniz? Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan bu doğal ışımalar, sizleri büyüleyebilir. Kış aylarında Kanada, Finlandiya, Alaska, Grönland, Norveç, İsveç ve İzlanda gibi bölgelerde bu ışıklara rastlamanız mümkün.

2. Denizin üstünde yer alan evlerde konaklayın

bora bora
 

Denizin üstünde yer alan bungalovlardan birinde konaklamak hayatınız boyunca yaşayabileceğiniz en harika deneyimlerden biri olabilir. Uyandığınız anda ayaklarınızın altında suyu hissetmek... Özellikle Bora Bora Adaları bunun için en ideal yerlerden biri.

3. Santorini'de gün batımını izleyin

santorini
 

Herhangi bir tatil broşürünü açtığınızda kesinlikle karşınıza mavi ve beyaz Santorini evleri çıkacaktır. Mimarisinin yanı sıra adadan izleyebileceğiniz gün batımı dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Hayatınızın bir bölümünde siz de Santorini’de eşsiz gün batımını izleyebilirsiniz.

4. Galapagos Adaları’nı keşfedin

galapagos adaları
 

14 büyük ada, 8 küçük ada ve 40 minik adacıktan oluşan Galapagos Adaları, Büyük Okyanus'un doğusunda yer alıyor. Muazzam bir canlı çeşitliliğine ev sahipli yapan adaları gezmek benzersiz bir deneyim olabilir.

5. İtalya'nın Amalfi sahilini gezin

amalfi sahili

Engebeli kayalıkları ve renkli görüntüsüyle Amalfi'yi keşfetmenin en güzel yollarından biri İtalya'nın Sorrentine Yarımadası'nın güney kenarı boyunca 50 kilometre boyunca yol almak. Böylece hem dünyanın en tatlı yolculuğunu yapabilir hem de çok hoş denyimler kazanabilirsiniz.

6. Safari'ye çıkın

safari
 

Birçoğumuzun çocukluk hayallerinden biri olan safari turlarına katılarak en önemli vahşi hayvanlarla tanışmak büyük bir deneyim olabilir. Güney Afrika'da bulunan Kruger Ulusal Park'ından aslanlar, leoparlar, filler, bufalolar ve gergedanlarla karşılaşabilirsiniz.

7. Trans Sibirya Demiryolu üzerinde yolculuk yapmak

trans sibirya demiryolu
 

Batı Rusya'yı Sibirya'ya Uzakdoğu Rusya'ya, Moğolistan'a, Çin ve Japon Denizi'ne bağlayan demiryolu üzerinde dünyayı dolaşabilirsiniz. Moskova'dan Vladivostok'a 9288 km'lik uzunluğuyla dünyanın en uzun demiryolu olan Trans Sibirya üzerinde yolculuk yaparak hayatınızın en büyük deneyimine adım atabilirsiniz.

 

İLGİLİ YAZILAR