İstanbul'daki En Renkli Eğlence Merkezleri Ve Lunaparklar
Büyümek çocukken ne kadar cazip ve merak uyandırıcı görünse de büyüdüğümüz zaman işler pek de beklediğimiz gibi olmayabiliyor. Ama size küçük bir sır verelim içinizdeki çocuğu hiç bir zaman büyütmeyin. Yaşınız kaç olursa olsun elinizde bir pamuk şekerle çarpışan arabalara binin mesela. İşin, stresin, yorgunluğun acısını bir hız treninin üstünde çığlık çığlığa atın. Merak etmeyin lunaparklar herkesin sesini kısar. Hem birazcık çocuk kalmaktan kimseye zarar gelmez. Hatta kendi çocuklarınızı da bu eğlenceye dahil ederseniz inanın daha çok eğleneceksiniz. Çünkü küçükler gülmenin ne demek olduğunu daha iyi biliyorlar.

Eğlenmeye var mısınız? Öyleyse İstanbul'da bunun için nerelere gidebileceğinize bir göz atın.

1)Bostancı Lunaparkı

Anadolu yakasının ilk yerleşik lunaparkı olan Bostancı Lunaparkı uzun senelerdir çocukların kahkahalarına ev sahipliği yapıyor. Şu anki yetişkinlerin çoğunun ilk gittiği lunapark da çoğunlukla Bostancı Lunaparkı olmuştur diyebiliriz. İtalyan yapımı oyuncaklarıyla adından bahsettiren lunapark Anadolu yakasının en işlek semtlerinden biri olan Bostancı’da yer alıyor ve birçok etkinliğin, konserin düzenlendiği Bostancı Gösteri Merkezi ile de yan yana bulunuyor. İçerisinde korku tüneli, uçak, zincir, çarpışan araba, ahtapot, atlı karınca, star fire, gondol, russian mountains, g-max topu ve çocuk treni gibi oyuncaklar bulunduruyor. Ayrıca birçok dizide de Bostancı Lunaparkı'nı görmeniz mümkün, bizden söylemesi.

2)Viasea Tema Park

Kaynak: www.kidsfoni.com

Dünyanın en hızlı roller coasterlarından birini içinde bulunduran Viasea Tema Park’a girdiğiniz anda gözünüze ilk çarpan, kıpkırmızı rayların üstünden 2,5 saniyede 110 km hıza kadar çıkan ‘’Red Fire’’ oluyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için çok fazla oyuncak bulunduran park, Tuzla’da Viaport Marina’nın içinde yer alıyor. 35 ayrı eğlence ünitesiyle dünya standartlarına ulaşan bir teknolojiyle beraber adrenalin tutkunlarını ve çocukları eğlenceye davet ediyor.

3)Vialand Tema Park

Kaynak: www.vialand.com

Eğlencenin bitmediği bir diğer yer ise Eyüp’de adrenalin seviyesini yükselten Vialand Tema Park. Saatte 900 kişilik bir kapasiteye sahip Nefes Kesen ise parkın en popüler oyuncağı. "Yok, ben bu kadar kuru kuru eğlenmeyi sevmem" derseniz de Viking’e binip serin suların sizi sırılsıklam etmesine izin verebilirsiniz. Çocuklar için de adeta her oyuncağın küçük hali yapılmış ve miniklerin eğlenebilmesi için her şey düşünülmüş. Aman dikkat! Çocuklar için yeni açılan Cartoon Network Sahnesi bir anda sizi de içine alabilir.

4)Fun Lab Eğlence Dünyası


Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Cevahir Avm’nin içinde bulunan Fan Lab Eğlence Dünyası, güvenlik konusunda çok titiz. Makinelerin bakımı çok tecrübeli bir ekip tarafından her gün titizlikle yapılıyor. Fan Lab Eğlence Dünyası’nın Cevahir Avm şubesi aynı zamanda Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence merkezi. Bu sayede yaz, kış demeden ne zaman eğlenmek isterseniz eğlence dünyasının kapıları size her zaman açık.

5)Bakırköy Lunaparkı

Kaynak: www.trekearth.com

Bakırköy Lunapark Avrupa yakasında oturan çoğu kişinin bildiği ve neredeyse her zaman dolu görebileceğiniz bir yer. Ulaşım açısından oldukça kolay bir yerde bulunan park bu yüzden çok fazla tercih ediliyor. İncirli metro durağının hemen yanında olan park, lunaparkların vazgeçilmezleri olan dönme dolap, gondol gibi oyuncakları içinde barındırıyor. Rengarenk ışıklar, çocukların minik kahkahaları ve merkezi konumu sayesinde Bakırköy lunaparkı listenizde mutlaka olmalı.
 

İLGİLİ YAZILAR