Karın Tadını Türkiye'de Çıkarın!

Dört mevsimin de ayrı güzel olduğu ülkemizde, kış mevsimi kendi iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Kış mevsimini en özel kılan şeylerden biri hiç kuşkusuz ki bembeyaz karlar. Pamuk gibi karların yağışını izlerken, aynı zamanda karın oluşturduğu müthiş manzaraya da yakından tanıklık etmek ister misiniz? Biz de isteyeceğinizi düşündük ve sizler için Türkiye’deki kar manzarasının en güzel yaşandığı yerleri seçtik. İşte o yerlerden birkaçı…

Kapadokya - Nevşehir

kapadokya nevşehir
Doğa ve tarihin birbiriyle oldukça uyumlu bir şekilde bütünleştiğini gördüğümüz Kapadokya’da karın keyfi de ayrı çıkıyor. Çeşitli coğrafi olaylar sonucunda ortaya çıkan Peribacaları’nı bir de karlarla kaplı gördüğünüzde, buraya bir kez daha hayran kalacağınıza eminiz. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’da hem zengin tarihinin tadını çıkarırken hem de manzaranın tadını çıkarma fırsatını kaçırmayın! Tüm bunlara bir de karlarla kaplanan vadilerin üzerinden meşhur uçan balonları izlemeyi ekleyin, işte size Kapadokya seyahati planlamak için bir neden daha...

nevşehir

Abant - Bolu

abant bolu
Hepimiz biliyoruz ki Abant, yılın her döneminde ayrı bir güzelliğe sahip. İstanbul, Ankara gibi merkez şehirlere de yakınlığıyla bilinen ve Bolu’ya yaklaşık olarak 34 kilometre uzaklıkta olan Abant, kış mevsiminde ziyaret edilebilecek keyifli yerlerden biri. Gerçek bir doğa harikası olan Abant’ta karın tadını çıkarmak kim istemez ki! Doğayla başbaşa kalıp, tertemiz havayı içinize çekip, bembeyaz karın yağışını izlerken emin olun “İyi ki gelmişim!” diyeceksiniz. Abant’taki muhteşem gölü ve yemyeşil ormanı da es geçemeyiz. Bu güzelliklerin pamuk gibi beyaz karlarla süslenmesine yakından tanıklık edin. Her mevsim ayrı güzellikte olsa da kış mevsiminin ayrı yaşandığı Abant’ı mutlaka ziyaret edip, sevdiklerinizle beraber huzurlu bir tatilin tadını çıkarmalısınız.

bolu

Galata Kulesi - İstanbul

galata kulesi
Kar manzarasının tadını çıkarmak için şehirden uzaklaşmaya gerek yok. İstanbul’da da karın keyfini çıkarabileceğiniz, kar yağışını hayran hayran seyredebileceğiniz pek çok yer mevcut. Bu yerlerden biri Galata Kulesi. Şehrin simgesi olan Galata Kulesi’nin en tepesine çıkıp, eşsiz kar tanelerinin aşağıya düşüşünü izleyebilir, sıcacık çayınızı yudumlarken şehirdeki kar manzaralarına tepeden bakabilirsiniz. Boğaz ve Haliç manzaralarına sahip kulenin tadını çıkarırken, karların nasıl yavaş yavaş tüm şehri beyaza boyadığına şahit olmak size büyük bir keyif verecek!

Kartepe - Kocaeli

kartepe kocaeli
Karın keyfini kayak yaparak çıkartanlardan mısınız? Kayak yapmayı çok seviyor ancak şehirden de o kadar uzaklaşmak istemiyor musunuz? O zaman valizinizi hazırlamaya başlayın çünkü sizi Kartepe’ye götürüyoruz! Kocaman ağaçlarla kaplı kaymak için en çok tercih edilen dağlarda Kartepe, İstanbul’a yalnızca 1 saat uzaklıkta bulunuyor. Karın yağışını izlemek ve ormanın karlarla kaplanmasına tanıklık etmek için en uygun yerlerden biri olan Kartepe’de kayak yaparken benzersiz manzaranın keyfini de sürebilirsiniz.
 

Ayder Yaylası - Rize

ayder yaylası rize
Daha önce hiç yaylada karın keyfini çıkardınız mı? Cevabınız hayırsa, çok şey kaçırmışsınız demektir. Ama üzülmeyin, henüz hiçbir şey için geç değil! Bu mevsim karın keyfini yaylada çıkarmak isterseniz, Rize’deki Ayder Yaylası en uygun yaylalardan biri. Ayder Yaylası her mevsim yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olsa da, beyaza bürünen ağaçları, yağan lapa lapa karları gördüğünüzde kış mevsiminde de mutlaka görülmesi gerektiğini anlayacaksınız. Hadi çantanızı hazırlayın ve sevdiklerinizle beraber ateş başında karın keyfini bu seferlik Ayder Yaylası’nda çıkarın!

rize

İLGİLİ YAZILAR