Türkiye'de Kış Tatili İçin En İyi Adresler Türkiye’de kış tatili dediğimizde akıllara Türkiye’nin en huzurlu ve en sakin köşeleri geliyor. Hem eşsiz bölgeleri hem de dünyaca ünlü kayak merkezleriyle kış tatillerinin en çok rağbet gören ülkelerinden biri. valiz.com olarak sizlere Türkiye’de kış tatilinin tadını en iyi çıkartabileceğiniz yerleri listeledik!

Palandöken/Erzurum

Erzurum’da bulunan Palandöken Dağları, 6 ay boyunca karla kaplı olan kayak merkezleri ve önemli tesisleriyle kış tatillerinin en sevilen yerlerinden biri. Uluslararası üniversitelerin kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan Palandöken kayak merkezleri, snowboard ve kayak için mükemmel bir adres.

erzurum palandöken kayak

Zigana Geçidi/Gümüşhane

Zigana, yılın beş ayı karlı olan, ülkemizde de son yıllarda öne çıkmayı başaran kış rotalarından biri. Gümüşhane’de bulunan Zigana Geçidi, oldukça sakin ve huzurlu bir yer; sadece bir kayak merkezi bulunuyor.

zigana geçidi gümüşhaneFoto Kaynak: www.sondakika23.com/

Ilgaz Dağı/Kastamonu

Kastamonu’nun yüce dağı Ilgaz, sık orman örtüsü ve kayak merkezleriyle sömestr için en güzel ve revaçta olan alternatiflerden biri. Kayak severlerin son zamanlardaki gözdesi olan Ilgaz Dağları’nda kaliteli oteller ve doğal pistler bulunuyor.

ılgaz dağı

Uludağ/Bursa

Tabii ki de aklımıza kar\kış deyince ilk önce Uludağ geliyor. Uludağ tatili sömestr’da en çok tercih edilen seçeneklerden biri. Uludağ’da kayak için oldukça uygun pistler, her zevke ve her bütçeye uygun kaliteli tesisler bulunuyor. Üstelik İstanbul’a da çok yakın olan bu kış tatili bölgesini Aralık-Mart ayları arasında değerlendirebilirsiniz.

uludağ bursa

Yedigöller/Bolu

Yedigöller’in tupturuncu sonbahar fotoğraflarına rastlamayan yoktur. Yedigöller sonbaharın en iyi rotalarından biri olsa da kış tatillerinde de enfes anlar yaşatıyor. Irmakların, derelerin, vadilerin arasında kalan bu yedi gölün karla kaplı manzarası karşısında trekking yapabilir, kışın ve karın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

bolu kış yedigöller

İLGİLİ YAZILAR