Türkiye’de Yılbaşında Nerelere Gidilir?

Yılbaşında yurt dışı tatili yapmak size zahmetli ve zor geliyorsa, tercihinizi yurt içi rotalardan yana kullanabilirsiniz. Özellikle kışın çok daha büyülü bir görüntüye kavuşan Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehirlerden size uygun olanını tercih edebilir ve mükemmel bir yılbaşı geçirebilirsiniz. 

Henüz yılbaşı için bir planınız yoksa ya da nerede gidip ne yapacağınıza karar veremediyseniz, artık işiniz çok daha kolay! Yılbaşında Türkiye’de gezilecek yerler, buralarda kalabileceğiniz oteller ve yapabileceğiniz etkinlikler ise şöyle...

Uludağ'da yılbaşı

bursa uludağ

Yeni yılı karlar arasında karşılamak istiyorsanız Uludağ tam da sizin için biçilmiş kaftan. Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan Uludağ’da gün boyu kayak yapabilir ve sonrasında da yılbaşı için seçtiğiniz otele giderek, burada düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz. Zevkinize ve bütçenize göre birçok otel seçeneği bulabileceğiniz Uludağ’da ev de kiralayabilir ve kendi partinizi kendiniz verebilirsiniz.

Kartalkaya'da yılbaşı 

kartalkaya bolu

İstanbul ile Ankara’nın tam ortasında bulunduğu için Türkiye’nin pek çok yerinden misafirlerini ağırlayan Kartalkaya, Uludağ gibi önemli bir kış turizmi merkezi. Kar manzarasıyla herkesi kendine hayran bırakan Kartalkaya’da, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük snowparkı da yer alıyor. Bu yılbaşında hem karın tadına doymak hem de gönlünüzce eğlenmek için Kartalkaya’da yer alan otellerden birini seçerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Kartepe'de yılbaşı

kartepe

İstanbul’a karayoluyla bir saat uzaklıktaki Kartepe, kış sporlarına ilgi duyanlar için ilgi çekici bir adres. 1602 metrelik zirvesi Sapanca Gölü’nü ve İzmit Körfezi’ni tepeden gören Kartepe’de hem kışı doyasıya yaşayabilir, hem de mutlu bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Yeni bir yıla girmek için en doğru yerlerden biri olan Kartepe’de bütçenize uygun otel ve etkinlikler de bulmanız mümkün.

Palandöken'de yılbaşı

palandöken

Türkiye’nin kış sporları merkezi Palandöken'de yılbaşına heyecanla girebilirsiniz. Herkese hitap eden 48 kilometrelik pistleri, nefes kesen manzaraya sahip Ejder Zirvesi’yle kayakseverleri her yıl kendine çekiyor. Palandöken'de yılbaşını uygun fiyata geçirmek için otel fırsatlarına bakabilirsiniz. 

Erciyes'te yılbaşı

Kayseri Erciyes memleketimizin önemli kayak merkezlerinden biri... Yılbaşını Erciyes'te geçirmek isteyenler otel fırsatlarına bakabilirler.

İLGİLİ YAZILAR