Türkiye'deki En Güzel Kamp Alanları Tutkunları için bir başkadır kamp keyfi. Doğayla iç içe, börtü böcek sesleri eşliğinde bir sabaha uyanmak gibisi yoktur. Tabiat Ana'nın sevgiyle sizi kucakladığı her yer evinizdir. Türkiye’nin dört bir yanındaki güzellikleri de hesaba katarsak, kamp yapmak için bu kadar çeşitlilikte mekan sunan bir ülke bulmak zor. Biz de düşündük ve sırtına çadırını alıp kamp yollarını tutmak isteyenler için, Türkiye’de kamp yapılabilecek en güzel alanları yazdık.

Cunda Adası Kamp Merkezi / Balıkesir

cunda adasıFotoğraf Kaynak: adacamping.com

Mavi ve yeşilin kesişip, doğanın en güzel ahengini oluşturan Cunda Adası’nda, Midilli’ye bakan sahilinde bulunan kamp alanı, dört mevsim çadır ve karavanlar için oldukça uygun. 

Kaş Kamp Alanı / Antalya

kaşFotoğraf Kaynak: majestyhomesantalya.net

Kaş’taki yüksek otel fiyatlarından şikayetçiyseniz, çadırınızla ya da karavanınızla doğal ve harika bir ortamda konaklamak için Kaş Kamp Alanı biçilmiş kaftan. 

Kapadokya Kamp Alanı / Nevşehir

kapadokyaFotoğraf Kaynak: googleusercontent.com

Kapadokya’da, peri bacalarının o eşsiz manzarasına karşı, balonları izleyebileceğiniz ve huzurla dolacağınız pek çok kamp alanı mevcut. Çadırınızla ya da karavanınızla rahatlıkla konaklayabileceğiniz en güzel noktalardan biri kuşkusuz Kapadokya.

Abant Kamp Alanı / Bolu

abantFotoğraf Kaynak: abantotel.com.tr

İstanbul’a yakınlığıyla tercih sebebi olan ve doğal güzelliklerinin cazibesiyle geri dönmek istemeyeceğiniz Abant Kamp Alanı, Abant Gölü çevresinde huzurlu atmosferde sizleri ağırlıyor.

Olympos Kamp Alanı / Antalya

olimposFotoğraf Kaynak: olymposagidiyoruz.com

Toros Dağları’nı selamlayarak uyanacağınız Olympos Kamp Alanı, Türkiye’de kamp dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri. Çınar ağaçlarının gölgesinde, doğayı yeniden keşfedeceğiniz ve huzurla dolacağınız Olympos, tatil planlarınız arasında mutlaka yer almalı.

Yenice Ormanları Kamp Alanı / Karabük

yeniceFotoğraf Kaynak: yenice.gov.tr

Türkiye’de vahşi hayatın hala devam ettiği ve Dünya Doğa Koruma Vakfı tarafından acil korunması gereken alanlar arasına dahil edilen Yenice Ormanları, dört mevsim kamp ve trekking için en uygun yerlerden biri.

Uludağ Çobankaya Kamp Merkezi / Bursa

uludağFotoğraf Kaynak: ikincielkampmalzemeleri.com

Kışı kayak turizmiyle geçiren Uludağ’da, yazlar doğanın tüm mücizeleri arasında kamp yaparak geçiyor. Bursa merkeze yakınlığıyla dikkat çeken Çobankaya Kamp Merkezi, çadır ve karavanlar için oldukça uygun.

Uzungöl Kardeşler Bungalow Kamp Alanı / Trabzon

uzungölFotoğraf Kaynak: uzungol.com

Karadeniz’in en güzel noktalarından biri olan Uzungöl’de, eşsiz doğal güzelliğin arasında kamp keyfini mutlaka denemelisiniz. Karadeniz’in o meşhur mutfağından enfes lezzetleri de deneyimleyeceğiniz Uzungöl, kamp tatili için harika bir alternatif.

Fethiye Kabak Koyu Kamp Alanı / Muğla

fethiyeFotoğraf Kaynak: treehousekabak.com

Türkiye’nin tatil beldeleri arasında en çok tercih edilen ve sevilenlerden biri olan Fethiye’deki Kabak Koyu, muhteşem doğal güzelliğinin yanı sıra kamp alanı ve çevresindeki aktivitelerle de çok beğeniliyor.

Artvin Kamp Merkezi

artvinFotoğraf Kaynak: artvinli.com

Doğu Karadeniz’in yemyeşil doğasına ev sahipliği yapan Artvin’deki kamp alanları, göller, vadiler ve ovalarla bezenmiş birer cennet niteliğinde.

Ana Fotoğraf Kaynak: visitlakegeorge.com

İLGİLİ YAZILAR